COVID PAS – Pred bránami raja

Minulý rok sa v éteri objavila jedna hrozná „konšpirácia“ – správa o dokumente, vydanom v roku 2010 Rockefellerovou nadáciou a think tankom Global Business Network. Dokument nesie záhadný názov – „Scenáre pre budúcnosť technológie a medzinárodný rozvoj“ (Scenarios for The Future of Technology and International Development). Zaujímať by mal každého jedného, ktorý musí v obchode nosiť náhubky a ani počas krátkeho „letného uvoľnenia“ nezabudol na to, že nedávno už po ôsmej večer nemohol vychádzať z domu. Každého, koho nútia absolvovať špáračky v nose, hotovú kovidovú lobotómiu. Každého, koho štvú a štvali nezmyselné lockdowny, nekonečné núdzové stavy,  zničené životy, celá tá totalita, ktorá sa na nás valí a ktorej ani zďaleka nie je koniec. Na sklonku leta ju tu máme znovu. Dokument Rockefellerovej nadácie z roku 2010 (!) by mal zaujímať každú jednu ľudskú bytosť, ktorá si uvedomuje, že Pánbožko jej dal rozum preto, aby ho používala. Každú bytosť, ktorej duša je zvedavá a prahne po poznaní pravdy. Ktorá ctí pravdu ako zákon a nikdy by si  nedovolila ohýbať ju „podľa potreby“. Len Pánbožko vie, koľko tu takých bytostí je. Ja stále optimisticky verím, že väčšina.

Dokument Rockefellerovej nadácie nesie názov „Scenáre…“ Jedným z nich je tzv. „Lock Step“. „Konšpirátori“ ho dôverne poznajú. Naši novinári nie. Rozpráva príbeh o svete, ktorý zachvátila strašidelná pandémia. Ľudia umierajú, vo svete zavládne chaos. Krajiny zatvárajú hranice, rušia sa lety, zastavuje sa medzinárodný obchod, kolabuje cestovný ruch. Všetci nosia rúška, v supermarketoch a na vlakových staniciach je ľuďom povinne meraná telesná teplota. Kancelárie, obchody a budovy sú vyľudnené. Svet, ktorý bol kedysi plný života, zíva prázdnotou. Dôverne to poznáte. S pandémiou sa najlepšie vysporiada Čína, ktorá zavádza drakonické opatrenia, povinné karantény a totálnu kontrolu obyvateľstva. Riešenie sa krajinám „západnej demokracie“ páči a v snahe poraziť pandémiu ho od Číny „odkukajú“. Výsledkom je svet s ešte väčšou a pevnejšou vládnou kontrolou, riadený zhora – nadol, v ktorom sa mimoriadne darí autoritárskym vodcom. Ľudia sa ochotne podvoľujú a odovzdávajú svoje slobody výmenou za pocit bezpečia, vlády pre svojich občanov zavádzajú „biometrické pasy“. Aj po odznení pandémie zostáva autoritárska kontrola súčasťou života ľudí – časom sa dokonca zintenzívni. Tak je to napísané v „Scenári“.

O jedenásť rokov neskôr tu máme Covid pasy pre očkovaných a testovaných, ktoré majú byť priepustkou k slobode, k svetu, aký sme poznali predtým. Ostatní – na slobodu zabudnite. Nebudú obchody, krčmy, reštiky. Nebudú školy, kiná, divadlá. Nebudú kaderníčky, ani fitká, nebude nič. Nebudete si chodiť, kam sa vám zachce. Nedostanete sa cez hranice okresu. Budete nikto – bez Covid pasu. Tak nám to súdruhovia zariadili. Doďaleka zapáchajúcu totalitnú ideológiu zahalili do pláštika demokratických hodnôt Európskej únie a pevného transatlantického spojenectva.  Ich vzorom je „nenávidená“ Čína. Krajina, v ktorej funguje sociálny kreditný systém a totálna kontrola obyvateľstva. Tisícky kamier, sledujúcich váš pohyb, monitorujúcich dokonca vašu náladu. Tisíce „uší“, ktoré počúvajú s kým a o čom telefonujete a podľa toho vám prideľujú dobré/zlé body. Aplikácie v mobilných telefónoch, ktoré občanov delia na poslušných „zelených“ a systému nebezpečných „červených“. Aplikácie, ktoré vás pustia/nepustia na kultúrne podujatie, vďaka ktorým sa dostanete/nedostanete do vlaku. Toto sa našim súdruhom ľúbi, ej veru! Takéto niečo by sa tu zišlo aj nám! Totalitná a smrteľne chladná orwellovská technokracia. Na ľudské práva tu zabudnite. Zabudnite na to, že ste kedysi bývali človekom.

Všetko z Rockefellerovho scenára už máme za sebou – pandémiu, mŕtvych, rúška, zastavené lety, zavreté hranice, karantény. Zostáva nám „posledné“ – totálna kontrola obyvateľstva po vzore Číny. Mobilné aplikácie, vďaka ktorým môžeme žiť. Alebo aj nie. Zostáva nám Covid pas. Posledný krôčik „do raja“. Nedostatkový tovar, o ktorý sa treba pobiť rovnako, ako o vakcíny. Lebo bez pasu – zabudnite. Brány raja sa vám neotvoria. Svet, aký ste poznali, pre vás skončil. Finito. Vymaľované. Hotovo.

Všetko ostatné bude ilúzia. Ilúzia sveta, ktorý sa naoko nezmenil. Ilúzia života. Ilúzia slobody. Iluzionistická šou pre masy tých, ktorí sa odmietli zobudiť. Pohodlné divadelné predstavenie pre masy tých, ktorí sa neodvážili vzdorovať. Na rozum mi prichádzajú slová z evanjelia: „Vchádzajte tesnou bránou, lebo priestranná brána a široká cesta vedie do zahynutia, a mnohí ňou vchádzajú; ale do života vedie tesná brána a úzka cesta, a málo je tých, ktorí ju nachádzajú.“ (Matúš 7, 13 – 14)

Každý z nás a všetci spolu stojíme pred bránou – stačí vstúpiť. Alebo aj nie. Nikto múdry dobrovoľne do pasce neskočí. Nikto odvážny sa nevzdá pred bojom. Otázkou je, koľko múdrych a odvážnych máme. Ja stále optimisticky verím, že dosť.

Lucia Žatková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *